Saturday 11/05/19

Saturday 11/05/20219 Foursomes Championships 2nd Round

Div 1 Gross G Stirling R Harriss 76
Div 2 Gross K Shutlar J Steele 82
Nett Winners G Kent J Turner 79-14.5-64.5

NTP
4/13 B Polanowski
6/15 G Stirling
Super Pin R Calder

Foursomes Overall

Div 1 M Childs B Polanowski 153
Div 2 K Shutlar J Steele 173

Nett M Childs B Polanowski 153-23-130

Thursdqay 09/05/2019 Stableford

1. J Parker 35 c/b
2. M Woods 35
3. D Ewart 35
4. M Lynch 33 c/b
5. G Stirling 33
NTP
4/13 R McLaren
6/15 G Stirling
8/17 M Childs

Balls to 32 R Wagner B Joyce B Polanowski

Wednesday 08/05/19 Associates Stableford

Winner J Fehlberg 35
Runner Up A J Salter 33
Best 9 A J Salter 19
NTP 2nd Shot 6/15 D Harwood

Saturday 04/05/2019

Saturday 04/05/2019 Foursome Championships

Div1 Gross M Childs B Polanowski 74

Div 2 Gross L Mayne L Mayne 90

Overall Nett B Joyce B Dunbabin 93-22.5-70.5

NTP
4/13 N Sculthorpe
6/15 R Harriss

Super Pin R Harriss

Thursday 02/05/2019 Stableford
1. K Shutlar 40
2. L Dean 35
3. M Childs 34
NTP
4/13 F VanDerKraan
6/15 O Bachinger
8/17 M Childs

Balls to 33
F Vanderkraan O Bachinger

Wednesday 01/05/2019 Associates Ambrose Charity Day

Gross Winners G Wolfe J Fehlberg P Thompson P Jenkins 37- 14.25 -22.75
Nett Winners D Bailey A Salter F Harriss 38 – 14.5 – 23.50
Nett Runners Up C Bishop F Smith H Fox 41 – 14.83 – 26.17

NTP 4th A Salter 6th D Bailey

Saturday 27/04/2019

Saturday 27/04/2019 4 ball aggregate stableford

1. M Brazendale G Kent 82
2. J Turner P Willis 66 c/b
3. B Joyce K Shutlar 66 c/b

Balls to 66 O Bachinger B McDermott

NTP
4/13 G Stirling
6/15 J Parker
8/17 J Turner

Super pin J Parker

Thursday 25/04/2019 Stableford

1. G Phillips 35 c/b
2. J Turner 35 c/b
3. M Partridge 35
4. B McDermott 34
NTP
4/13 G Phillips
6/15 G Stirling
8/17 B McDermott

Balls to 33 B Polanowski R Harriss

Saturday 20/04/19

Saturday 20/04/19 Stableford

1. R Wagner 40
2. R Farley 39
3. R Harriss 35 c/b
4. J Parker 35
5. B Adams 33 c/b
6. L Mayne 33

Balls to 33 P Sarossy

NTP
4/13 B McDermott
6/15 B McDermott
8/17 B McDermott

Super Pin B McDermott

Thursday 25/04/19 Stableford

1. R Wagner 42
2. B Adams 36
3. S Battaglene 34
4. D Ewart 31 c/b
NTP
4/13 S Battaglene
6/15 M Lynch
8/17 J Steele

Balls to 31 B Joyce J Turner

Wednesday 17/04/19 Associates 3rd Round Foursomes Championships

Nett Winners P Jenkins L Mace 98 – 26.5 – 71.5
Nett Runners Up F Harriss Di Harwood 103 – 30.5 – 72.5
Third H McConnon J Fehlberg 108 -34 -74 c/b

NTP 4/13 J Fehlberg

54 Hole Results

Gross Winners and Champions Sue Richardson D Bailey 272
Gross Runners Up P Jenkins L Mace 310

Nett Winners Sue Richardson D Bailey 272 – 58.5 – 213.5
Nett Runners Up J Fehlberg H McConnon 329 – 102 – 227

Best 9 Holes overall F Harriss D Harwood 47 – 15.5 – 31.5

Saturday 13/04/19

Saturday 13/04/19 Monthly Medal

A Garde Gross G Males 81 c/b
A Grade Nett R Farley 79-11-68

B Grade Gross R Calder 84
B Grade Nett R Kent 81-15-66

C Grade Gross K Shutlar 92
C Grade Nett B Dunbabin 95-30-65

Balls to 67 I Ward 66 P Armstrong

NTP
4/13 G Malesx
6/15 M Childs
8/17 M Childs

Super Pin I Ward

Monthly Medal Winner B Dunbabin 65

Thursday 11/04/19 Stableford
1. R Harriss 36
2. J Turner 35
3. K Daen 34
4. O Bachinger 33 c/b
NTP
4/13 M Childs
6/15 O Bachinger

Wednesday 10/04/19 Foursomes Round 2

Nett Winners F Harriss D Harwood 101-31-70
Nett Runner Up Sue Richardson D Bailey 91-19.5-70.5

Saturday 06/04/19

Saturday 06/04/19 Stroke

A Grade Gross B Adams 79 c/b
A Grade Nett N Sculthorpe 76-9-67

B Grade Gross D Clfford 87 c/b
B Grade Nett R Kent 83-15-68

C Grade Gross B McDermott 92
C Grade Nett R Wagner 94-29-65

NTP
4/13 P Dwyer
6/15 M Brazendale
8/17 R Kent

Super Pin M Brazendale

Thursday 04/04/19 Stableford
1. A Turner 40
2. M Lynch 37
3. O Bachinger 36
4. S Battalenne 35
NTP
4/13 J Turner
6/15 B Joyce
8/17 J Steele

Balls to 34 B Joyce L Dean BPolanowski

Wednesday 03/04/19 Twilight

1. A Treweek 21 c/b
2. D Potter 21
3. M Brazendale 20 c/b
4. M Woods 20
NTP Members B Adams

Associates Foursomes

Nett Winners Sue Richardson Di Bailey 89 – 19.5 – 69.5
Nett Runners Up H McConnon J Fehlberg 111 – 34 – 77 c/b
Third L Munnings A Salter 112 – 35 – 77

Saturday 30/03/19

Saturday 30/03/19 4 Person Ambrose sponsored by Bennetts Petroleum

Gross J Turner N Sculthorpe P Willis D Parker 62

Nett Winners G McGuire S Hansen R Burton D Rolph 63 – 9 5/8 – 53 3/8
Nett Runner Up G Stirling R Harriss W Roberts O Bachinger 63-7 7/8 – 55 1/8
Nett 2nd Runner up D Clifford T Doering M Lynch P Armstrong 66 – 10 1/8 – 55 7/8 c/b
Nett 3rd Runner Up K Shutlar J St3eele B Dunbabin B Joyce 66 – 10 1/8 – 55 7/8

NTP
4/13 I Huck
6/15 J parker
8/17 C Jeffrey

Super Pin B Joyce

Thursday 28/03/19 Stableford
1. B Polanowski 34
2. D Ewart 33
3. D Potter 32 c/b
NTP
4/13 P Dwyer
6/15 B Polanowski

Balls to 314 J Steele 32 O Bachinger

Wednesday 27/03/19 Twilight
1. G Kent 22
2. M Sproule 19 c/b
3. M Cunningham 19
4. B Adams 18
NTP
Member : A Fisher

Saturday 23/03/19

Saturday 23/03/2019 Stroke

A Grade Gross G Males 78
Nett G Stirling 73-10-63

B Grade Gross J Steele 83
Nett J Parker 84-19-65

C Grade Gross P Armstrong 90
Nett K Shutlar 85-23-62

NTP
4/13 M Lynch
6/15 B Polanowski
8/17 J Parker

Super Pin D Clifford

Balls to 69 B Dunbabin 66 T Doering

Thursday 21/03/19 Stableford
1. K Shutlar 42
2. J Parker 38
3. R Goward 37 c/b
NTP
4/13 G Broomhall
6/15 F Van Der Kraan
8/17 G Stirling

Balls to 35 D Ewart 37 J Steele G Broomhall G Stirling

Wednesday 20/03/19 Twilight
1. B Adams 17
2. R Sewell 16 c/b
3. A Treweek 16 c/b
4. M Cunningham 16

Associates
1. Sue Richardson 16

NTP Members R Sewell

Associates Stableford

Winner Sue Richardson 32 c/b
Runner Up F Harriss 32
Third P Jenkins 24 c/b

NTP 3rd shot 1/10th P Jenkins

Best 9 Holes Di Harwood 18 Putts

Thanks

Jim

Saturday 16/03/19

Saturday 16/03/2019 Stroke Monthly Medal

A Grade Gross J Turner 78 c/b
Nett B Adams 70-7-63

B Grade Gross P Willis 82
Nett M Lynch 77-16-61

C Grade Gross M Woods 95
Nett W Roberts 92-27-65

NTP
4/13 B Adams
6/15 G Males
8/17 B adams

Super Pin G Males

Balls to 69 R Harriss G Males J Marschall

Monthly Medal Winner M Lynch

Thursday 14/03/2019 Stableford

1. J Marschall 35
2. M Lynch 34 c/b
3. M Woods 34
NTP
4/13 O Bachinger

Balls to 33 P Schupp D Ewart

Wednesday 13/03/19 Twilight
1. D Parker 22
2. B Mcdermott 21
3. G Kent 20
4. M Cunningham 18
Associates
1. L Munnings 15

NTP Members A Treweek
Associates P Corney

Associates Monthly Medal and 3rd round Silver Spoon 3rd int Bowl

Monthly Medal Winner L Munnings 106-37-69
Runner Up F Harriss 102-28-74
Third D Bailey 106-28-78 c/b
3rd Silver spoon L Munnings
Int Bowl ( 19-30) Bronze 1 F Harriss 74
Bronze 2 L Munnings 69
Master Putter L Munnings 28

Thanks

JIm

Saturday 09/03/19

Saturday 09/03/19 4BBB Stableford

Winners W Roberts M Partridge 45
Runners Up D Clifford P Armstrong 43

Balls to 40 J Ramsden I Ward 41 G Stirling R Harriss J Turner O Bachinger J Steele K Shutler P Dwyer B McDermott

NTP
4/13 O Bachinger
6/15 P Willis
8/17 L and L Mayne

Super Pin P Willis

Thursday 07/03/19 Stableford
1. J Steele 38
2. R Harriss 37
3. G Broomhall 36 c/b
4. S Bataglene 36
NTP
4/13 S Battaglene
6/15 T Neil

Balls to 35 K Dean

Wednesday 06/03/19 Twilight

1. J Parker 22
2. R Mayne 16

NTP Members – N Sculthorpe

Associates - Officials day Canadian Stableford

Club Winners L Munnings D Bailey 33
Visitor winners K Gardner K Woolnough(Tea Tree) 36
Runner Up Club – Sue Richardson P Corney 32
Runner up Visitors – M Beatie M Aird 35

2nd shot 6/15 (New Town Bay) M Beattie M Aird and (Royal Hobart) A Perks Cameron – in the hole

NTP 4/13 Club A Salter
NTP 4/13 Visitor J Cooper ( NW Bay)

Pages

Subscribe to RSS - Results