Saturday 01/02/20

Saturday 01/02/20 Stableford

1. R Kent 40
2. K Dean 39
3. M Lynch 38 c/b
4. G Stirling 38
5. R Calder 36 c/b
6. R Lucas 36 c/b
7. M Partridge 36

Balls to 35 J Steele B McDermott

NTP
4/13 J Steele (hole in one)
6/15 B McDermott
8/17 M Lynch

Super Pin R Calder

Thursday 30/01/20 Stableford

1. R Harriss 35 c/b
2. K Dean 35 c/b
3. G Phillips 35
4. J Turner 34

NTP
4/13 J Parker
6/15 R Harriss
8/17 J Steele

Balls to 32 M Partridge D Ewart

Wednesday 29/01/20 Twilight

Members
1. P Wills 20
2. J Marschall 19
3. H Sealy 18 c/b
4. M Cunningham 18 c/b
5. R Goward 18
Associates
1. D Harwood 18 c/b
2. Sal Richardson 18

NTP Member A Treweek

Associates Stroke Monthly Medal and Silver Spoon

Monthly Medal Winner C Lomas 115-45-70

Master Putter F Harriss D Harwood 30
Runner Up D Harwood 106-34-72
Third F Harriss 99-26-73

1st round Silver spoon C Lomas 70

NTP 4/13 C Lomas

Saturday 25/01/20

Saturday 25/01/2020 Stableford

A Grade 1st J Turner 37
A Grade 2nd G Males 36
A Grade 3rd G Stirling 34

B Grade 1st L Mayne 41
B Grade 2nd R Calder 37 c/b
B Grade 3rd J Marschall 37

C Grade 1 I Ward 38
C Grade 2 A Hayes 36
B Grade 3 R Biedka 35

NTP
4/13 L Dean
6/15 N Sculthorpe
8/17 B Adams

Super Pin I Ward

Balls to 34 D Clifford K Shutlar 36 L Dean R Goward 34

Wednesday 22/1/20 Twilight
Members
1. M Cunningham 19
2. T Flanagan 18 c/b
3. A Treweek 18 c/b
4. N Sculthorpe 18
Associates
1. Mace 22
2. D Harwood 17
NTP D Taylor

Associates Stroke

Winner D Bailey 102 – 31 – 71
Runner Up D Harwood 106 – 34 – 72
3rd P Jenkins 105 – 31 – 74

NTP 3rd shot 3/12 F Harriss

Saturday 18/01/20

Saturday 18/01/20 Monthly Medal

A Grade Gross N Sculthorpe 74
A Grade Nett R Harriss 75-11-64
A Grade Runner Up J Turner 78-125-66

B Grade Gross J Steele 81
B Grade Nett D Clifford 79-17-62
B Grade Nett Runner Up P Willis 83-18-65

C Grade Gross R Wagner 88 c/b
C Grade Nett T Flanagan 94-30-64 c/b
C Grade nett Runner Up M Partridge 88-22-66

Balls to 68 O Bachinger 66 B Joyce T Neil R Biedka

NTP
4/13 J Turner
6/15 G Males
8/17 D Salter

Super Pin R Biedka

Monthly Medal Winner D Clifford 79-17-62

Wednesday 15/01/20 Twilight

1. B McDermott 21 c/b
2. J Turner 21
3. M Cunningham 20
4. M Brazendale 19 c/b
5. B Adams 19
NTP
Members A Treweek

Wednesday 15/01/20 Associates Awesome Mug
Winner Judy Fehlberg 18
Runner Up Sue Richardson 17
Third Kirsten Allen 16 C/b
NTP P Jenkins

Awesome Mug Colebrook 15 C/b New Town Bay

Saturday 11/01/20

Saturday 11/01/2020 Stroke

A Grade Gross B Adams 73
Nett R Harriss 75-12-63

B Grade Gross J Steele 87 c/b
Nett P Mayne 87-21-66

C Grade Gross M Partridge 88
Nett R Biedka 91-27-64

Balls to 68 R Farley B POlanowski 66 B Dunbabbin 67 T Neil W Roberts G Poultney R Lucas

NTP
4/13 B Polanowski
6/15 R Calder
8/17 R Harriss

Super Pin R Calder

Thursday 09/01/20 Stableford

1. M Partridge 40
2. J Steele 38
3. T Neil 37
4. G Phillips 35

NTP
4/13 M Partridge
6/15 L Dean

Balls to 34 L Dean D Clifford

Wednesday 08/01/20 Twilight

1. P Willis 23
2. T Flanagan 21
3. J Turner 20
4. D McKibben 19
5. A Treweek 18 c/b
6. D Taylor 18

NTP
Members P Willis

Saturday 04/01/20

Saturday 04/01/2020 Stableford

A Grade
1st B Adams 38 c/b
2nd B Polanowski 38

B Grade
1st K Dean 40
2nd B Joyce 39 c/b

C Grade
1st A Hayes 38 c/b
2nd T Neil 38

Balls to 36
P Willis 39 L Dean 37 K Shutlar 36

NTP
4/13 M Partridge
6/15 B Adams
8/17 R Farley

Super PIN B Adams

Thursday 01/02/20 Stableford

1. J Turner 39
2. G Stirling 37 c/b
3. O Bachinger 37
4. I Ward 35 c/b
NTP
4/13 Dale Potter
6/15 B Joyce

Balls to 34 T Neil D Ewart 35 F Harriss Don Potter 34

Saturday 28/12/2019

Saturday 28/12/2019 Stroke

A Grade Gross N Sculthorpe 74
A Grade Nett R Farley 78-14-64

B Grade Gross J Steele 84
B Grade Nett R Calder 83-18-65

C Grade Gross T Neil 91
C Grade Nett R Lucas 97-32-65

Balls to 68 J Turner 65 O Bachinger R Biedka G Males 68

NTP
4/13 J Steele
6/15 B McDermott

Super Pin B McDermott

Saturday 21/12/2019

Saturday 21/12/2019 Stableford

1st T Flanagan 38
2nd K Dean 36 c/b
3rd T Hayes 36
4th R Farley 35 c/b
5th R Calder 35 c/b
6th R Kent 35 c/b
7th L Mayne 35

Balls to 34
G Stirling B Joyce J Marschall P Armstrong M Woods

NTP
4/13 N Sculthorpe
6/15 P Willis

Super Pin Joffa

Thursday 19/12/2019 Stableford

1. J Steele 40
2. T Flanagan 36
3. D Potter 35 c/b
4. J Schupp 35
NTP
4/13 K Dean
6/15 G Stirling
8/17 J Steele

Balls to 34
F VanderKraan R Harriss

Wednesday 18/12/12019 Twilight

Members
1. M Cunningham 22
2. T Flanagan 19
3. J Marschall 18 c/b
4. B Adams 18
Associates
1. J Fehlberg 21
2. Sue Richardson 15
NTP
Members J Marschall

Saturday 14/12/19

Saturday 14/12/19 Monthly Medal

A Grade Gross G Males 81 c/b
A Grade Nett B Adams 73-7-66

B Grade Gross J Parker 83
B Grade Nett B Joyce 81-16-65

C Grade Gross M Partridge 96 c/b
C Grade Nett I Ward 88-23-65 c/b

Balls to 67 B Dunbabin 65 P Willis

NTP
6/15 R Calder

Super Pin R Calder

Montyhly Medal Winner I Ward 65 c/b

Thursday 12/12/19 Stableford
1. M Partridge 39
2. I Ward 38
3. R Harriss 36 c/b
4. M Childs 36
NTP
4/13 R Kent
6/15 I Ward
8/17 D Ewart

Balls to 35 F Van Der Kraan R Goward

Wednesday 11/12/19 Twilight

Members
1. M Woods 18
2. T Neil 17
3. D Potter 16 c/b
Associates
1. L Mace 18 c/b
2. Sue Richardson 1/8
NTP
Members A Treweek

Saturday 07/12/2019

Saturday 07/12/2019 Stroke

A Grade Gross G Males 77
A Grade Nett R Harriss 78-12-66

B Grade Gross P Willis 83 C/B
B Grade Nett J Parker 78-16-62

C Grade Gross I Ward 910
C Grade Nett B McDermott 87-26-61

Balls to 67 J Schupp 62 D Salter K Shutlar 66 K Dean

NTP
4/13 W Roberts
6/15 R Harriss
8/17 L Mayne

Super Pin R Harriss

Thursday 05/12/2019 Stableford
1. B Joyce 39
2. J Steele 38
3. S Battaglene 37 c/b
4. M Woods 37
NTP
4/13 F Vanderkraan
6/15 G Broomhall

Balls to 35 B Polanowski

Wednesday 04/12/2019 Twilight
Members
1. M Woods 16 c/b
2. K Shutlar 16
3. N Sculthorpe 15 c/b
Associates
1. D Bailey 15 c/b
2. P Jenkins 15
NTP
Members H Sealey
Associates P Jenkins

Associates 4 person Ambrose

1st J Fehlberg A Salter L Munnings Sue Richardson 35 – 7.375 -27.625
2nd F Harriss D Harwood D Bailey P Jenkins 39 – 7.6875 – 31.3125

Saturday 30/11/19

Saturday 30/11/2019 Stableford

1. J Parker 41 c/b
2. M Partridge 41 c/b
3. M Lynch 41
4. T Flanagan 40 c/b
5. R Calder 40
6. W Roberts 39 c/b

Balls to 36 O Bachinger 39 R Wagner R Kent G Males

NTP
4/13 M Lynch
6/15 J Marschall
8/17 R Kent

Super Pin J Marschall

Thursday 28/11/19 Stableford
1. L Dean 38
2. K Dean 36 c/b
3. R Kent 36 c/b
4. D Ewart 36
5. M Partridge 35
NTP
4/13 D Potter
6/15 K Dean
8/17 B Polanowski

Wednesday 27/11/19 Twilight
Members
1. S Lonergan 23
2. N Sculthorpe 21 c/b
3. R Goward 21
4. P McCallum 19
5. T Flanagan 18
Associates
1. Sue Richardson 17
2. P Jenkins 15
NTP
Members A Treweek
Associates . Sue Richardson

Associates Stroke Monthly Medal

Monthly Medal Winner L Mace 99.28.71
Runner Up P Corney 97.25.72
Third P Jenkins 104.31.73
Master Putter Sue Richardson 28
NTP 4/13 F Harriss

Pages

Subscribe to RSS - Results