Saturday 28/12/2019

Saturday 28/12/2019 Stroke

A Grade Gross N Sculthorpe 74
A Grade Nett R Farley 78-14-64

B Grade Gross J Steele 84
B Grade Nett R Calder 83-18-65

C Grade Gross T Neil 91
C Grade Nett R Lucas 97-32-65

Balls to 68 J Turner 65 O Bachinger R Biedka G Males 68

NTP
4/13 J Steele
6/15 B McDermott

Super Pin B McDermott

Saturday 21/12/2019

Saturday 21/12/2019 Stableford

1st T Flanagan 38
2nd K Dean 36 c/b
3rd T Hayes 36
4th R Farley 35 c/b
5th R Calder 35 c/b
6th R Kent 35 c/b
7th L Mayne 35

Balls to 34
G Stirling B Joyce J Marschall P Armstrong M Woods

NTP
4/13 N Sculthorpe
6/15 P Willis

Super Pin Joffa

Thursday 19/12/2019 Stableford

1. J Steele 40
2. T Flanagan 36
3. D Potter 35 c/b
4. J Schupp 35
NTP
4/13 K Dean
6/15 G Stirling
8/17 J Steele

Balls to 34
F VanderKraan R Harriss

Wednesday 18/12/12019 Twilight

Members
1. M Cunningham 22
2. T Flanagan 19
3. J Marschall 18 c/b
4. B Adams 18
Associates
1. J Fehlberg 21
2. Sue Richardson 15
NTP
Members J Marschall

Saturday 14/12/19

Saturday 14/12/19 Monthly Medal

A Grade Gross G Males 81 c/b
A Grade Nett B Adams 73-7-66

B Grade Gross J Parker 83
B Grade Nett B Joyce 81-16-65

C Grade Gross M Partridge 96 c/b
C Grade Nett I Ward 88-23-65 c/b

Balls to 67 B Dunbabin 65 P Willis

NTP
6/15 R Calder

Super Pin R Calder

Montyhly Medal Winner I Ward 65 c/b

Thursday 12/12/19 Stableford
1. M Partridge 39
2. I Ward 38
3. R Harriss 36 c/b
4. M Childs 36
NTP
4/13 R Kent
6/15 I Ward
8/17 D Ewart

Balls to 35 F Van Der Kraan R Goward

Wednesday 11/12/19 Twilight

Members
1. M Woods 18
2. T Neil 17
3. D Potter 16 c/b
Associates
1. L Mace 18 c/b
2. Sue Richardson 1/8
NTP
Members A Treweek

Saturday 07/12/2019

Saturday 07/12/2019 Stroke

A Grade Gross G Males 77
A Grade Nett R Harriss 78-12-66

B Grade Gross P Willis 83 C/B
B Grade Nett J Parker 78-16-62

C Grade Gross I Ward 910
C Grade Nett B McDermott 87-26-61

Balls to 67 J Schupp 62 D Salter K Shutlar 66 K Dean

NTP
4/13 W Roberts
6/15 R Harriss
8/17 L Mayne

Super Pin R Harriss

Thursday 05/12/2019 Stableford
1. B Joyce 39
2. J Steele 38
3. S Battaglene 37 c/b
4. M Woods 37
NTP
4/13 F Vanderkraan
6/15 G Broomhall

Balls to 35 B Polanowski

Wednesday 04/12/2019 Twilight
Members
1. M Woods 16 c/b
2. K Shutlar 16
3. N Sculthorpe 15 c/b
Associates
1. D Bailey 15 c/b
2. P Jenkins 15
NTP
Members H Sealey
Associates P Jenkins

Associates 4 person Ambrose

1st J Fehlberg A Salter L Munnings Sue Richardson 35 – 7.375 -27.625
2nd F Harriss D Harwood D Bailey P Jenkins 39 – 7.6875 – 31.3125

Saturday 30/11/19

Saturday 30/11/2019 Stableford

1. J Parker 41 c/b
2. M Partridge 41 c/b
3. M Lynch 41
4. T Flanagan 40 c/b
5. R Calder 40
6. W Roberts 39 c/b

Balls to 36 O Bachinger 39 R Wagner R Kent G Males

NTP
4/13 M Lynch
6/15 J Marschall
8/17 R Kent

Super Pin J Marschall

Thursday 28/11/19 Stableford
1. L Dean 38
2. K Dean 36 c/b
3. R Kent 36 c/b
4. D Ewart 36
5. M Partridge 35
NTP
4/13 D Potter
6/15 K Dean
8/17 B Polanowski

Wednesday 27/11/19 Twilight
Members
1. S Lonergan 23
2. N Sculthorpe 21 c/b
3. R Goward 21
4. P McCallum 19
5. T Flanagan 18
Associates
1. Sue Richardson 17
2. P Jenkins 15
NTP
Members A Treweek
Associates . Sue Richardson

Associates Stroke Monthly Medal

Monthly Medal Winner L Mace 99.28.71
Runner Up P Corney 97.25.72
Third P Jenkins 104.31.73
Master Putter Sue Richardson 28
NTP 4/13 F Harriss

Saturday 23rd November 2019

Saturday 23/11/2019 Stroke Monthly Medal Play Off

A Grade Gross G Males 82 c/b
A Grade Nett R Harriss 79-12-67

B Grade Gross B Joyce 85
B Grade Nett J Steele 80-19-61

C Grade Gross P Armstrong 89
C Grade Nett B McDermott 88-25-63

NTP
4/13 G Males
6/15 P Willis
8/17 P Armstrong

Balls to 67:
B Dunbabin 64; P Willis 65; I Ward 66; P Mayne 67

Super Pin P Armstrong

Gold Medal Winner B Dunbabin 95-31-64

Thursday 21/11/19 Stableford
1. I Ward 39
2. B Polanowski 36
3. J Turner 35
4. D Clifford 34
NTP
4/13 J Parker
6/15 T Neil
8/17 M Partridge

Balls to 30 T Flanagan 32; R Harris 31; B Joyce 30

Wednesday 20/11/19 Twilight

1. K Shutlar 18 c/b
2. P Taylor 18 c/b
3. T Neil 18
4. A Treweek 17 c/b
5. T Flanagan 17

Associates
1. Sue Richardson 17
2. P Corney 16

NTP
Members D McKibben
Associates P Jenkins

Associates Monthly Medal Play Off

Winner P Corney 91-25-66
Runner Up F Harriss 95-27-68
Third Sue Richardson 79-10-69

Master Putter P Corney 26 putts

Monthly Medal Playoff P Corney 91-25-66

Saturday 16/11/19

Saturday 16/11/2019 Monthly Medal

A Grade Gross B Adams 76
A Grade Nett N Sculthorpe 78-11-67 c/b
A Grade Nett Runner Up J Turner 79-12-67

B Grade Gross B Polanowski 81
B Grade Nett L Mayne 86-21-65
B Grade Nett Runner Up K Shutlar 88-20-66 c/b

C Grade Gross T Neil 90
C Grade Nett W Roberts 88-29-59
C Grade Nett Runner Up P Armstrong 92-25-67

NTP
4/13 R Calder
6/15 R Calder
8/17 B Adams

Super Pin R Calder

Monthly Medal Winner W Roberts 88-29-59

Thursday 14/11/19 Stableford
1. G Stirling 38
2. J Steele 36 c/b
3. G Phillips 36 c/b
4. I Ward 36
NTP
4/13 M Childs
6/15 J Steele
8/17 R Harriss

Balls to 33 G Broomhall 35 J Marschall L Dean

Wednesday 13/11/19 Twilight

1. M Brazendale 20
2. N Sculthorpe 17
3. R Flint 16 c/b
Associates
1. P Jenkins 19
2. D Harwood 15

NTP
Members D McKibben

Associates Monthly Medal

Winner F Harriss 101-27-74
Runner Up D Bailey 106-30-76 c/b
Third P Jenkins 106-30-76
Master Putter H McConnon 29 putts

saturday 09/11/2019

Saturday 09/11/2019 Stableford

1. O Bachinger 39
2. J Parker 36
3. R Kent 35 c/b
4. P Armstrong 35
5. M Partridge 34 c/b
6. M Gallagher 34

Balls to 34 L Mayne J Turner L Dean

NTP
4/13 B McDermott
6/15 R Lucas
8/17 P Willis

Super Pin R Lucas

Wednesday 06/11/2019 Stableford
1. G Phillips 37 c/b
2. B Polanowski 37
NTP
4/13 J Marschall

Balls to 34 J Marschall O Bachinger R Harriss

Twilight
Members
1. K Shutlar 19
2. P Taylor 18 c/b
3. N Sculthorpe 18 c/b
Associates
1. Ali Salter 18
NTP
Members P Taylor

Associates Monthly Medal

Winner Ali Salter 104.34.70
Master Ali Salter 30
Runner Up D Harwood 112.34.78

Saturday 02/11/2019

Saturday 02/11/2019 4 Person Ambrose

Gross Winners G Males J Marschall I Ward O Bachinger 65

Nett Winners J Turner P Willis K Shutlar N Sculthorpe 62-8-54

Nett Runner Up L Dean K Dean R Lucas B McDermott 55 3/8

NTP
4/13 B McDermott
6/15 P Willis
8/17 K Dean

Super Pin P Willis

Thursday 31/10/2019 Stableford
1. G Phillips 45
2. L Dean 42
3. B Joyce 37

NTP
4/13 K Dean
6/15 B Joyce
8/17 M Partridge

Wednesday 30/10/2019 Twilight
Members
1. O Bachinger 19
2. A Treweek 17
3. M Cunningham 16
4. A Turner 16
Associates
1. A Salter 15
Ntp Associate D Bailey

Saturday 26/10/2019

Saturday 26/10/2019 Final round Championships and Monthly Medal

A Grade Gross B Adams 74
A Grade Nett D Salter 79-14-65
A Grade Gross Runner Up G Males 79

B Grade Gross B Polanowski 80
B Grade Nett J Steele 87-19-68
B Grade Gross Runner Up B Joyce 84

C Grade Gross T Neil 91
C Grade Nett W Roberts 97-29-68 c/b
C Grade Gross Runner Up D Potter 92

NTP
4/13 R Harriss
6/15 B Polanowski
8/17 B Adams

Super Pin B Polanowski

Monthly Medal Winner B Polanowski 80-17-63

72 Hole Championship results

A Grade Gross B Adams 296
A Grade Gross Runner Up R Harriss 319 c/b
A Grade Nett R Harriss 271

B Grade Gross B Polanowski 338
B Grade Gross Runner Up D Clifford 340
B Grade Nett D Clifford 268

C Grade Gross D Potter 378
C Grade Gross Runner Up T Neil 381
C Grade Nett T Neil 280

Veterans Nett D Clifford 268

Club Champion B Adams 296

Wednesday 23/10/19 Twilight

1. J Steele 22
2. D McKibben 20 c/b
3. K Shutlar 20
4. B Joyce 18
5. A Treweek 17 c/b
6. P McCallum 17
Associates
1. P Corney 17
2. D Harwood 16

Associates Final round Championships

Gross Winner F Harriss 99 c/b
Gross Runner Up P Corney 99

Nett Winner A Salter 107-34-73 c/b
Nett Runner Up D Harwood 108-35-73

NTP 2nd shot 6/15 P Corney

72 Hole Championship results

Gross Winner P Corney 397
Gross Runner Up F Harriss 399

Nett Winner J Fehlberg 292
Nett Runner Up A Salter 293
Veterans Winner D Harwood 305
Least Putts winner D Bailey 115
Best 9 Holes Overall P Corney 44-12.5-31.5

Club champion P Corney 397

Pages

Subscribe to RSS - Results