Saturday 09/12/2017

Saturday 09/12/2017 Stroke

A Grade Gross M Childs 77
Nett G Males 77-12-65 c/b

B Grade Gross J Turner 84 c/b
Nett L Mayne 88-20-68 c/b

C Grade Gross T Neil 89
Nett B Dunbabbib 92-26-66

Balls to 68 J Steele 65 M Partridge 67 B Polanowski F Van der Kraan

NTP

4/13 R Farley
6/15 R Calder
8/17 J Turner

Super Pin B Adams

Thursday 07/12/2017 Stableford
1. O Bachinger 39
2. D Potter 38 c/b
3. J Steele 38
4. M Lynch 37 c/b

NTP
4/13 C Garrard
6/15 O Bachinger
8/17 B Joyce

Balls to 37 G Stirling B Joyce L Dean

Wednesday 06/12/2017 Chicken Run
1. A Treweek 20
2. N Sculthorpe 19
3. T Flanagan 17
4. R Sewell 16

Associates

1. Sue Richardson 21
2. P Jenkins 17

NTP
Members N Sculthorpe

Associates Stroke Monthly Medal

Winner D Bailey 93-26-65
Runner Up F Harriss 92-23-69

Monthly Medal Winner Sue Richardson 75-12-63 (Course Record)

Master Putter Sue Richardson 24

Saturday 02/12/2017

Saturday 02/12/2017 Stableford

1. M Lynch 39 c/b
2. M Childs 39
3. I Ward 38 c/b
4. R Harriss 38

NTP
4/13 N Sculthorpe
6/15 G Stirling
8/17 M Lynch

Super Pin G Stirling

Thursday 30/11/2017 Stableford
1. B Joyce 40 c/b
2. J Steele 40
3. B Polanowski 38 c/b+
4. J Turner 38

NTP
4/13 J Steele
6/15 D Rolph
8/17 J Steele

Balls to 36 O Batchinger 38 L Dean 37 K Dean

Wednesday 29/11/17 Chicken Run

Members
1. P Willis 21
2. J Turner 20 c/b
3. S Sweeney 20
4. D Potter 18 cf/b
5. R Goward 18

Associates
1. Sal Richardson 19
2. Sue Richardson 16

NTP Members T Neil

Associates 4BBB Stableford
Winner D Harwood F Harriss 36 C/b
Runners Up C Lomes Sue Richardson

2nd shot 6/15 Sue Richardson

Saturday 25/11/2017

Saturday 25/11/2017 Stroke Monthly Medal Play off

A Grade Gross N Sculthorpe 74
Nett B Adams 71-7-64 c/b

B Grade Gross Joffa Willis
- Nett P Shaw 76-18-58

C Grade Gross I Ward 98
Nett M Gallagher 97-32-65

Balls to 67 R Harriss O Batchinger 65 B Joyce R Calder R Biedka L Dean

NTP
4/13 R Harriss
6/15 P Shaw
8/17 N Sculthorpe

Super Pin P Mayne

Gold Medal Winner B Adams 71-7-64

Thursday 23/11/2017 Stableford
1. K Dean 42
2. G Stirling 41
3. J Turner 38 c/b
4. J Steele 38
5. O Batchinger 37
6. M Childs 36

NTP
4/13 T Neil
6/15 B Joyce
8/17 K Dean

Wednesday 22/11/17 Chicken Run
1. M Cunningham 20
2. A ONeal 19
3. Joffa Willis 18 c/b

Associates
1. Sue Richardson 21
2. D Harwood 16 c/b

NTP Member M Cunningham

Associates Monthly Medal Play Off

Nett Winner Sue Richardson 80-12-68
Runner Up Di Harwood 103-24-69
Putts P Corney Sue Richardson 27
Gold Medal Winner Sue Richardson 80-12-68
Master Putter Sue Richardson 27

Saturday 18/11/2017

Saturday 18/11/2017 Stroke Monthly Medal

A Grade Gross B Adams 77
A Grade Nett N Sculthorpe 79-10-69

B Grade Gross J Turner 82
B Grade Nett R Biedka 86-21-65

C Grade Gross J Young 93
C Grade Nett A Hayes 99-34-65

Balls to 67 R Lucas 66 T Flanagan B Joyce 67

NTP

4/13 J Steele
6/15 L Mayne
8/17 K Dean

Super Pin R Lucas

Monthly Medal Winner A Hayes 99-34-65 C/b

Thursday 16/11/17 Stableford

1. J Steele 37
2. L Dean 35

NTP
4/13 J Steele
6/15 K Dean

Wednesday 15/11/17 Associates Ambrose

1st Sue Richardson Di Bailey A H Salter 37-6.3-30.7
2nd P Corney C Lomas A J Salter 40-8.4-31.6
3rd P Jenkins L Munnings D Harwood 43-8.2-34.8

Saturday 11/11/2017

Saturday 11/11/2017 Stableford

1. O Batchinger 38
2. I Ward 36 c/b
3. K Dean 36 c/b
4. G Stirling 36 c/b
5. M Childs 36
6. N Sculthorpe 35 c/b

Balls to 35 L Dean J Steele

NTP
4/13 F Van Der Kraan
6/15 J Steele
8/17 D Clifford

Super Pin L Dean

Thursday 09/11/17 Stableford
1. D Clifford 38
2. B Joyce 36
3. P Dwyer 34 c/b
4. J Turner 34 c/b
5. B Polanowski 34

NTP
4/13 J Steele
6/15 J Steele
8/17 M Kitchener

Wednesday 08/11/2017 Chicken Run

1. M Cunningham 230 c/b
2. B Adams 20
3. D Potter 19 c/b
4. G Davis 19
5. Joffa Willis 18 c/b
6. T Flanagan 18

Associates
1. Ali J Salter 18

Associates Stableford
Winner A J Salter 34
Runner Up H McConnon 30

2nd shot 8/17 H McConnon

Saturday 4th November

Saturday 04/11/2017 4 person Ambrose

Nett J Marschall I Ward T Flanagan J Parker 63 (11 6/8) 51 2/8
Gross G Stirling R Harriss P Mayne M Partridge 63
Nett Runners Up G Males C Males D Salter P Dwyer 64 (9 1/8) 54 7/8
Nett 3rd R Calder A Hayes R Kent J Young 66 (11) 55

NTP
4/13 P Dwyer
6/15 G Males
8/17 G Kent
super pin G Males

Thursday 02/11/2017 Stableford
1. M Childs 37
2. T Flanagan 35 c/b
3. J Turner 35

NTP
4/13 M Childs
6/15 J Steele
8/17 M Lynch

Balls to 32 T Neil 33 B Joyce M Lynch 32

Wednesday 01/11/2017 Chicken Run

1. T Neil 17
2. N Sculthorpe 16 c/b
3. J Turner 16

Associates
1. P Corney 19
2. Sue Richardson 18

Associates Stroke Monthly Medal

Nett Winner A J Salter 104 (33) 71 c/b
Runner Up F Harriss 95 (24) 71
NTP A J Salter
Monthly Medal Winner Sue Richardson 80 (13) 67
Master Putter Sally Richardson 28

Saturday 28/10/2017

Saturday 28/10/2017 4th and final round club championships and Monthly Medal

A grade gross G Stirling 78 c/b
Nett R Harriss 79-12-67
Gross runner Up B Adams 78

B Grade Gross J Turner 83 c/b
Nett B Polanowski 83-16-67
Gross runner up J Marschall 84

C Grade Gross B Dunbabbin 90
Nett I ward 97-32-65
Gross runner up R Biedka 91

NTP
4/13 R Harriss
6/15 P Leonard
8/17 B Adams

Super Pin R Biedka

Monthly Medal Winner B Dunbabbin 90-26-64

Overall Winners

A Grade Gross Winner B Adams 309
Gross Runner Up G Stirling 317
Nett Winner G Stirling 277
Nett Runner Up R Harriss 278

B Grade Gross Winner P Leonard 333
Gross Runner Up B Polanowski 337
Nett Winner J Marschall 269
Nett Runner Up P Leonard 273 c/b

C Grade Gross Winner R Biedka 365
Gross Runner Up T Neil 376
Nett Winner P Dwyer 273 c/b
Nett Runner Up R Biedka 273

Veterans Champion J Marschall

Club Champion B Adams

Wednesday 25/10/2017 Chicken Run

1. J Marschall 15 c/b
2. R Sewell 15

Associates
1. Di Bailey 17 c/b
2. P Jenkins 17

Associates 4th round championships

Gross Winner Sue Richardson 82
Gross runner Up P Corney 100
Nett Winner A H Salter 107-38-69
Nett Runner Up F Harriss 95-24-71

Overall Winners

Gross Winner and Club Champion Sue Richardson 338
Gross Runner Up F Harriss 387
Nett Winner F Harriss 387-100-287
Nett Runner Up Sue Richardson 338-48-290
Veterans winner D Bailey 393-100-293
Least Putts Sally Richardson 111
Best 9 Holes A J Salter 46-17-29

Saturday 21/10/2017

Saturday 21/10/2017 3rd round championships

A Grade Gross G Stirling 75
A Grade Nett B Adams 77-6-71
A Grade Gross runner up M Childs 82

B Grade Gross B Polanowski 80
B Grade Nett P Willis 85-18-67 c/b
B Grade Gross runner up L Dean 83

C Grade Gross P Armstrong 92
C Grade Nett F Van de Kraan 102-34-68
C Grade Gross runner up R Biedka 93

NTP
4/13 P Armstrong
6/15 P Willis
8/17 M Childs

Super pin Joffa Willis

Thursday 19/10/2017 Stableford
1. L Dean 37 c/b
2. J Marschall 37
3. R Kent 35 c/b
4. K Dean 35
NTP
4/13 M Lynch
6/15 R kent
8/17 R Harriss

Wednesday 18/10/17 Chicken Run
1. R Sewell 22
2. J Turner 19 c/b
3. T Neil 19
4. M Cunningham 17 c/b
5. B Adams 17
Associates
1. P Jenkins 21
2. D Harwood 20
NTP Members G Kent

Associates 3rd round Championships
Gross Winner Sue Richardson 85
Gross Runner Up P Corney 100
Nett Winner D Harwood 98-34-64
Nett Runner Up F Harriss 93-24-69

Saturday 14/10/2017

Saturday 14/10/2017 2nd round championship

A Grade Gross B Adams 78 c/b
Nett P Leonard 79-14-65
Gross Runner Up R Harriss 78

B Grade gross J Marschall 80
Nett L Dean 85-17-68 C/B
Gross Runner Up R Calder 84

C Grade Gross R Biedka 92
Nett P Dwyer 95-26-69
Gross Runner Up B Dunbabbin 98

NTP
4/3 B Joyce
6/15 S cooke
8/17 G Kent
Super pin S Cooke

Thursday 12/10/17 Stableford
1. M Gallagher 38 pts
2. J Marschall 36 c/b
3. P Armstrong 36
4. G Stirling 35

NTP
4/13 J Marschall
6/15 B Polanowski
8/17 P Armstrong

Balls to 32 B Polanowski 33 J Turner

Wednesday 11/10/17 Chicken Run
1. A Treweek 20
2. D Ewart 19 c/b
3. R sewell 19
4. M Cunningham 18 c/b

Associates
1. D Bailey 21 c/b
2. J Mayne 21
NTP Members R Sewell

Wednesday 11/10/2017 Associates 2nd round championships and Monthly Medal

Gross Sue Richardson 84
Gross Runner Up Di Bailey 90
Nett Winner J mayne 97-30-67
Nett Runner Up F Harriss 94-25-69

Monthly Medal Winner Di Bailey 90-25-65
Master Putter Di Bailey 25

Saturday 07/10/2017

Saturday 07/10/2017 1st round Championships

A Grade Gross B Adams 76
Nett R Kent 83-14-69
Runner Up Gross M Childs 78

B Grade Gross J Steeele 81
Nett P Shaw 86-18-68 c/b
Runner Up Gross P Mayne 84

C Grade Gross T Neil 86
Nett R Biedka 89-23-66
Runner Up Gross P Dwyer 94

NTP
4/13 N Sculthorpe
6/15 J Steele
8/17 P Shaw

Super Pin K Dean

Thursday 05/10/2017 Stableford

1. J Steeele 36pts
2. D Rolpf 34 c/b
3. B Polanowski 34

NTP
4/13 M Lynch
6/15 B Polanowski

Balls to 33 T Flanagan

Wednesday 04/10/2017 Associates 1st round championships

Gross Winner Sue Richardson 87
Gross Runner Up P Corney 96.
Nett Winner Sal Richardson 95-24-71
Nett Runner Up Di Bailey 99-25-74
NTP J Mayne

Pages

Subscribe to RSS - Results