Saturday 08/12/2012

Saturday 08/12/2012 Stroke Christmas Dinner/ Trophy Night

Agrade Gross B Adams 79 c/b
Nett M Briggs 63
B Grade Gross P Mayne 82
Nett J Turner 63
C Grade Gross R Wise 88
Nett M Blinston 65 c/b

Balls to 67 R Lucas 65 G Males 67

NTP
4/13 W Clear
6/15 J Marschall
8/17 G Males

Super Pin J Marschall

Thursday 06/12/2012 Stableford
1. M Lynch 40 c/b
2. R Goward 40
3. J Marschall 39 c/b
4. P Shaw 39
5. D Potter 38 c/b
6. R Farley 38

NTP
4/13 R Goward
6/15 A Maeer
8/17 J Marschall

Balls to 36 B Dunbabin 37 L Mayne 36

Wednesday 05/12/12 Chicken Run

1. P McCallum 23
2. S Cooke 22 c/b
3. G Young 22
4. T Flanagan 21 c/b
5. H Sealy 21
6. G White 20

Associates
1. Sal Richardson 21

NTP
Members M Cunningham
Associates L Munnings

Saturday 01/12/2012 Medley

Saturday 01/12/2012 Medley

Gross R Harriss G Stirling 70

Nett T Flanagan G Young 54

Nett Runner up Mark Brazendale G Kent 55

Nett 3rd W Clear D Barnes 55.5

NTP
4/13 D Barnes
6/15 D Salter
8/17 P Mayne

Super Pin D Salter

Thursday 29/11/2012 Stableford

1. D McKibben 44
2. P Shaw 40
3. D Clifford 37 c/b
4. M Lynch 37
5. J Woodroffe 35 c/b

NTP
4/13 P Shaw
6/15 B Joyce
8/17 D McKibben

Balls to 35 R Price R Farley B Dunbabbhin

Monthly Mug D McKibben

Wednesday 28/11/12 Chicken Run

1. D Potter 21
2. N Sculthorpe 20 c/b
3. G Kent 20
4. N Cooke 19 c/b
5. H Sealy 19
6. K Dean 18 c/b

Associates
1. E Richardson 20
2. Alison Salter 18

NTP Members D Cracknell

Associates Aggregate Stableford

1st Sue Richardson F Harriss 65 c/b
2nd D Bailey A Salter 65

3rd Shot 7th/16th Sue Richardson

Saturday 24/11/2012 Stroke

Saturday 24/11/2012 Stroke - Monthly Medal Play Off

A Grade Gross B Adams 74 c/b
Nett J Steele 64 c/b
R/Up G Stirling 67

B Grade Gross P Mayne 81
Nett B Polanowski 63 c/b
R/Up M Lynch 63

C Grade Gross P Sarossy 88
Nett D Cliffo rd 61
R /Up J Whitelaw 63
NTP
4/13 D Parker
6/15 B Polanowski
8/17 Joffa Willis

Balls to 66
J Grdas 64 R Goodman 65 T Flanagan K Shutlar

super Pin G Males

Gold Medal Winner J Whitelaw 63

Thursday 22/11/2012 Stableford

1. N Sculthorpe 39
2. D Ewart 38 c/b
3. B Polanowski 38
4. R Goward 38
5. R Price 37

NTP
4/13 J Marschall
6/15 J Marschall
8/17 L Mayne

Balls to 36 J Grdas P Shaw

Wednesday 21/11/2012 Chicken Run

Members
1. G Thompson 22
2. G White 21
3. M Cazmpbell 20 c/b
4. R Mayne 20
5. P McCullum 20
6. A Treweek 20
Associates
1. Sue Richardson 19
2. Sal Richardson 17
NTP Member M Bidgood

Associates Stroke- Monthly Medal Play Off

Winner Sue Richardson 79-11-68

Runner Up P Corney 9.-24.69

3rd Sal Richardson 97.24.73

Least Putts Sue Richardson 29

Monthly Medal Play Off Winner Sue Ricahrdson 68

Ta

Saturday 17/11/12 - Stroke Monthly Medal

Monthly Medal 17/11/2012
Div 1
Gross G.Stirling 73
Nett R. Oreilly 77/12-65
Nett R/u J.Steele 80/13/67

Div2 Gross S. Cooke 80
Nett N.Schulthorpe 79-15-64C/b
Nett r/u J.Grdas 86-15-64c/b

Div 3 Gross M.Woods 89
Nett G.Young
Nett r/u R.Biedka 91-285-66

Balls down the line 67 D.Barnes, J,Marschall

NTP 4/13 B Adams 6/15 P Mayne 8/17 J.Parker
Super Pin W.Clear
Medal Winner N. Sculthorpe 64 C/B

Associates
Canadian Foursome Stableford 14/11/2012
Visitors
1St M.King, K.Gardner- (Tea Tree) 27- 34Pts C/B
2ND C.Birch, V Rowbottom (Ordford) 24-34Pts
3Rd Sue Weeding, K, Woolnough (tea Tree) 31- 33Pts

Club Members & Visitors
1St L, Munnings L. Spruce ( Iron Pot) 30-35Pts
2ND Sal Richardson B. Saltmarsh (Tea Tree) 26-33Pts
3RD J. Felberg A. Salter 39-32Pts

NTP 4/13 K.Gardner (Tree Tea)
Super Pin 6/15 Sue Weeding ( Tea Tree)
2Nd Shot 8/17 C. Bennett (Pittwater) J. Martin in the Hole.

Thursday Stableford 15/11/2012

A. Treweek 39Pts
G.Stirling 38Pts
N.Sculthorp 36Pts C/B
K.Dean 36Pts 36Pts C/B
J.Grdas 36Pts

NTP 4/13 G.Stirling 258cm
6/15 D.Clifford 330cm
8/17 T. Flanagan 302cm

Chicken run - Wednesday 14/11/12
K.Shutlar 26pts
D.Ewart 22Pts
C.Baker 21pts c/b
N.Schulthorp 21pts
G.Kent 21 Pts
J.Turner 20 Pts

NTP
D. Cracknell 220cm

Stableford - Saturday10th November

1. J Steele 43
2. L Mayne 42
3. K Dean 41
4. R Goodman 39
5. G Stirling 38 c/b
6. R Farley 38

NTP

4/13: R Biedka
6/15: R Calder
8/17: B Adams

Super Pin: R Calder

Balls to 36:

R Harriss 37; P Shaw; P Willis; D McKibben - 36

Thursday 8/11/12 - Stableford

1. D Potter 44
2. G Stirling 43
3. W Clear 39
4. J Steele 38 c/b
5. L Craven 38

NTP
4/13: R Kent
6/15: R Price
8/17: R Farley

Balls to 37:
B Dunbabin; G White

Wednesday 7/11/12 - Chicken Run

Members
1. Mark Brazendale 22 c/b
2. G Thompson 22
3. N Sculthorpe 21
4. P McPherson 20 c/b
5. M Cunningham 20
6. J Turner 20

Associates
1. Sue Richardson 19
2. Emma Richardson 18

NTP
Members: P McPherson
Associates: J Mayne

Wednesday 7/11/12 - Associates Stroke - Monthly Medal

Nett: J Mayne 68
Nett r/u: E Richardson 70

NTP: E Richardson

Master Putter: Sue Richardson 29
Monthly Medal: Sue Richardson 66

Results week ending 03/11/2012

Saturday 03/11/2012 Stableford Multiplier

1st R Goodman R Kent 96
2nd S Smith R Biedka 80
3rd K Shutlar T Flanagan 77

Balls to 73 J Grdas J Steele 75 P Leonard L Mayne 73

NTP
4/13 G Young
6/15 M Blinston 316
8/17 R Goodman

Super Pin R Kent

Wednesday 31/10/2012 Chicken Run

1. C Baker 25
2. T Flanagan 23
3. J Turner 22
4. R Wagner 21
5. N Holloway 20 c/b
6. G Young 20

Associates
1. Sue Richardson 21
2. Di Bailey 19
NTP
Members P Willis
Associates D Bailey

Associates Stableford 31/10/2012

Winner Emma Richardson 39
2nd H McConnon 36 c/b
3rd Sue Richardson 36
2nd shot 8 /17th Sue Richardson

Results week ending 27/10

Saturday 27/10/2012 4th Round Championships

A Grade Gross L Br6icknell 68
Gross Runner Up B Adams 76
Nett R Farley 66 c/b
Nett Runner Up M Briggs 66
B Grade Gross J Steele 80
Gross Runner Up J Turner 81
Nett R McGowan 63
Nett Runner Up J Marschall 64
C Grade Gross R Biedka 88
Gross Runner Up M Woods 91
Nett G Young 66 c/b
Nett Runner Up Mark Brazendale 66

NTP
4/13 A Treweek
6/15 P Dwyer
8/17 S Cooke
Super Pin P Dwyer
Monthly Medal Winner R Biedka 62

Championship Results Overall Winners

A Grade Gross L Bricknell 280
Gross Runner Up G Stirling 297
Nett G Stirling 257
Nett Runner Up L Bricknell 260
B Grade Gross J Steele 326
Gross Runner Up P Mayne 329
Nett K Dean 260
Nett Runner Up J Steele 262
C Grade Gross R Biedka 366
Gross Runner Up W Roberts 379
Nett R Biedka 258
Nett Runner Up G Young 268

Veterans Champion Nett G Stirling 257
Gross G Stirling 297

Club Champion L Bricknell 280

Wednesday 24/10/12 Chicken Run

1. M Cunningham 20
2. M Bigood 19 C/b
3. N Sculthorpe 19
4. R Biedka 19
5. P Leonard 19
6. D Ewart 19 c/b

Associates
1. A Lennon 20 c/b
2. D Harwood 20
NTP
Member K Dean
Assoc. Sue Richardson

Wednesday 24/10/12 Associates 4th Round Championships
Div 1
Gross Winner Sue Richardson 81
Gross Runner Up J Mayne 92
Nett Winner D Harwood 66
Nett Runner Up Sue Richardson 68
NTP Sue Richardson
Div 2
Gross Winner F Harriss 100
Gross Runner Up L Munnings 107 c/b
Nett Winner A Lennon 72
Nett Runner Up L Munnings 73 c/b

Associates 72 Hole Championship Results

Gross Winner Sue Richardson 340
Gross Runner Up J Mayne 386
Nett Winner Sal Richardson 286
Nett Runner Up D Bailey 289

Div 2
Gross Winner F Harriss 414
Gross Runner Up A Lennon 426
Nett Winner A Lennon 278
Nett Runner Up F Harriss 302

Veterans Winner Nett Sal Richardson 286
Least Putts Winner Sue Richardson 121
Best 9 Holes Nett J Fehlberg 29

Club Champion Sue Richardson

Saturday 20/10/2012

Saturday 20/10/2012 3rd Round Championships

A Grade

Gross L Bricknell 69
Gross Runner Up G Stirling 73
Nett R farley 64 c/b
Nett Runner Up G Males 65

B Grade

Gross J Turner 81
Gross Runner Up R Calder 82 c/b
Nett K Dean 63
Nett Runner Up P Leonard 66 c/b

C Grade

Gross W Roberts 89
Gross Runner Up K Shutlar 91
Nett R Biedka 67
Nett Runner Up P Dwyer 68 c/b

NTP
4/13 G Males
6/15 K Shutlar
8/17 R Goodman

Super Pin K Shutlar.

Thursday 18/10/2012 Stableford

1. J Steele 41
2. B Dunbabin 39
3. M Brazendale 38 c/b
4. G Stirling 38
5. N Sculthorpe 36 c/b
6. K Dean 36

NTP
4/13 K Dean
6/15 M Brazendale
8/17 G Stirling

Wednesday 17/10/2012 Chicken Run

1. I Richardson 21 c/b
2. D Driver 21
3. S oxley 21
4. C Baker 21
5. D Parker 20
6. M Cunningham 19 c/b

Associates
1. Di Bailey 18 c/b
2. P Jenkins 18

NTP
S Oxley

Wednesday 17/10/2012 Associates 3rd Round Championships

Div 1
Gross Winner Sue Richardson 90
Gross Runner Up J Mayne 93
Nett Winner J Mayne 69
Nett Runner Up Sal Richardson 72 c/b

NTP F Harriss

Div 2

Gross Winner L Munnings 104
Gross Runner Up F Harriss 105
Nett Winner L Munnings 69
Nett Runner Up J Fehlberg 76

NTP A Salter

Thanks

Saturday 13/10/2012

Saturday 13/10/2012 2nd round Club Championships

A Grade
Gross G Stirling 72
Gross Runner Up L Bricknell 75
Nett A Treweek 64
Nett Runner Up S Gay 67

B Grade
Gross P Mayne 75
Gross Runner Up P Leonard 81
Nett J Grdas 63
Nett Runner Up D Patmore 65

C Grade
Gross M Blinston 92
Gross Runner Up G White 93
Nett R Biedka 68
Nett Runner Up G Young 69

NTP
4/13 J Turner
6/15 J Steele
8/17 A Treweek

Super Pin S Gay

Thursday 11/10/2012 Stableford
1. G Broomhall 43 c/b
2. K Shutlar 43
3. R Wagner 40 c/b
4. R Goward 40
5. G Young 38 c/b
6. R Taylor 38

NTP
4/13 R Wagner
6/15 B Joyce
8/17 Larry Mayne

Balls to 36 M Blinston D Ewart 37 L Mayne 36

Wednesday 10/10/12 Chicken Run

1. R McGowan 22
2. T Flanagan 21
3. R Mayne 20 c/b
4. M Bigood 20
5. R Sewell 20
6. B Adams
Associates
1. A Lennon 22
2. D Harwood 19 c/b

NTP

Members M Skelly
Associates Sue Richardson

Wednesday 10/10/12

Div 1 Gross Winner Sue Richardson 82
Gross Runner Up Sal Richardson 92
Nett Winner Sal Richardson 66
Nett Runner Up Sue Richardson 70 c/b D Harwood

Div 2 Gross Winner F Harriss 99
Gross Runner Up A Lennon 102
Nett Winner A Lennon 66
Nett Runner Up J Felberg 68

Saturday 06/10/2012 Championships round 1

A Grade Gross Winner L Bricknell 68
R / Up R O'reilly 78
Nett Winner G Stirling 65
R /Up R Farley 67

B Grade Gross Winner P Mayne 81 C/B
R / Up P Leonard 81
Nett Winner K Dean 65
R /Up L Mayne 66 C/B

C Grade Gross Winner R Wagner 83
R / Up W Roberts 86 C/B
Nett Winner G Young 61
R /Up T Flanagan 62

NTP
4/13 A Johnston
6/15 J Turner
8/17 S Cowen

Super Pin A Treweek
R Wagner Eagle on 7th

Thursday 04/10/2012 Stableford
1. G Young 37
2. J Turner 35
3. R Price 33 C/B
4. G Stirling 33
5. P Dwyer 33

NTP
4/13 B Dunbabin
6/15 R Farley
8/17 R Price

Balls t0 33 B Dunbabin R Farley D Ewart

Wednesday 03/10/2012 Associates Championships
Div 1
Gross Winner Sue Richardson 87
Gross Runner Up D Bailey 98
Nett Winner D Bailey 72
Nett Runner Up P Jenkins 73
NTP Sue Richardson

Div 2
Gross Winner A Lennon 106
Gross Runner Up A Salter 107
Nett Winner A Lennon 69
Nett Runner Up A Salter 71

NTP Lyn Munnings

Monthly Medal A Lennon 69
Master Putter M McDermott 26 putts

Pages

Subscribe to RSS - Results