Saturday 28/12/2013

Saturday 28/12/2013 Stroke

A Grade Gross B Adams 78
Nett R Harriss 68

B Grade Gross L Mayne 82
Nett J Parker 62

C Grade Gross W Roberts 87
Nett K Shutlar 64

NTP
4/13 J Parker
6/15 W Clear
8/17 J Turner

Balls to 66 P Dwyer

Super pin W Clear

Thursday 19/12/2013 Stableford

1. G Stirling 40
2. P Dwyer 39
3. Larry Mayne 37 c/b
4. J Woodroffe 37
5. R Goward 37

NTP
4/13 D Ewart
6/15 G Stirling
8/17 D Stirling

Balls to 36 M Lynch J Marschall J Turner

Saturday 21/12/2013

Saturday 21/12/2013 Stableford

A Grade
1 st P Shaw 38
2 nd R Farley 35 c/b

B Grade
1 st Larry Mayne 41
2 nd P Willis 36 c/b

C Grade
1 st J Woodroffe 36 c/b
2 nd K Shutlar 36

Balls to 36 J Grdas R Calder

NTP
4/13 J Steele
6/15 R Biedka
8/17 J Turner

Super Pin G Stirling

Thursday 19/12/2013 Stableford
1. G Stirling 40
2. P Dwyer 39
3. Larry Mayne 37 c/b
4. J Woodroffe 37
5. R Goward 37

NTP
4/13 D Ewart
6/15 G Stirling
8/17 D Stirling

Balls to 36 M Lynch J Marschall J Turner

Wednesday 18/12/2013 Chicken Run
1. Mark Brazendale 22 c/b
2. B adams 22
3. J Turner 21
4. N Sculthorpe 20 c/b
5. P Dwyer 20
6. K Shutlar 20

Associates

1. Di Bailey 21
2. M McDermott 16 c/b

NTP Members Mark Brazendale

Saturday 14/12/2013

Saturday 14/12/2013 Monthly medal

A Grade Gross B Adams 76 c/b
Nett R Harriss 65 c/b
Nett Runner Up S Cowen 65 c/b
B Grade Gross P Willis 80
Nett L Mayne 63 c/b
Nett Runner Up C Males 64
C Grade Gross Larry Mayne 87
Nett K Shutlar 64
Nett Runner Up W Roberts 67

Balls to 66 R Farley 65 G Males

NTP
4/13 N Scultorpe
6/15 D McKibben
8/17 M Briggs

Super Pin D McKibben

Monthly Medal Winner L Mayne C/b

Thursday 12/12/13 Stableford

1. Dale Potter 40 c/b
2. J Steele 40
3. L Mayne 40
4. S White 37
5. D Ewart 36 c/b
6. G Stirling 36

NTP
4/13 M Grynch
6/15 G Stirling
8/17 S White

Balls to 35 R Biedka M Lynch

Wednesday 11/12/2013 Chicken Run

1. S Cooke 22
2. T Warren 21
3. R Sewell 19 c/b
4. T Flanagan 19
5. P Shaw 19
6. M Sproule 18 c/b

Associates
1. P Jenkins 17 c/b
2. L Munnings 17

NTP
Members P McPherson
Associates P Jenkins

Associates Stroke

Div1 Nett Lyn Munnings 106-28-78
Div 2 Nett Ali J Salter 11-33-78

NTP 4/13 Ali J Salter
Monthly Medal Winner D Harwood 99-27-71
Least Putts L Munnings Sal Richardson D Harwood Alison Salter 29 Putts

Saturday 30/11/2013

Saturday 30/11/2013 Stroke Gold Medal Play Off

A Grade Gross B Adams 76
Nett R Harriss 64

BGrade Gross N Sculthorpe 80
Nett M Lynch 62

CGrade Gross K Shutlar 93
Nett B Dunbabin 64

Balls to 67 R Kent J Grdas M Brazendale 66 S Cowen P Willis J Parker P Leonard

NTP
4/13 G Males
6/15 J Steele
8/17 M Lynch
Super Pin R Kent

Gold Medal Winner N Sculthorpe 65

Thursday 28/11/2013 Stableford
1. D Clifford 41
2. S Bataglene 37
3. J Woodroffe 35
4. G Stirling 34 c/b
5. P Shaw 34

NTP
4/13 J Marschall
6/15 J Steele
8/17 G Stirling

Wednesday 27/11/2013 Chicken Run
Members
1. M Smith 20
2. N Sculthorpe 19 c/b
3. M Cunningham 19 c/b
4. R sewell 19 c/b
5. P Taylor 19 c/b
6. S Oxley

Associates
1. A Salter 17 c/b
2. M McDermott 17 c/b

NTP
Members J Turner

Associates Stroke Monthly Medal Playoff & Master Putter

Nett F Harriss 97-27-70 c/b
Runner Up A H Salter 105-35-70
3rd A J Salter 106-33-73

Least Daily Putts P Jenkins M Mcdermott & A H Salter 27 putts

Master Putter 2013 A H Salter 27 putts c/b

Monthly Medal Play Off Winner A H Salter 70

Saturday 07/12/2013

Saturday 07/12/2013 Stroke

A Grade Gross G Stirling 78
Nett B Adams 64
Nett runner Up J Steele 65
B Grade Gross N Sculthorpe 77
Nett S Calder61
Nett runner Up Joffa Willis 63
C Grade Gross W Roberts 91 c/b
Nett R Lucas 64
Nett runner Up P Sarossy 67

NTP
4/13 C Males
6/15 L Mayne
8/17 N Sculthorpe

Balls to 67 J Grdas

Super Pin Jackpot

Thursday 05/12/2013

1. R Kent 42
2. T Flanagan 40
3. L Dean 37
4. D Clifford 36 c/b
5. D Stirling 36

NTP
4/13 M Lynch
6/15 R Kent
8/17 D Clifford
Balls to 35 R Price

Wednesday 04/12/2013 Chicken Run

1. J Turner 23
2. S McCambridge 21 c/b
3. R Sewell 21
4. M Cunningham 19
5. A Treweek 18 c/b
6. D Barnes 18 c/b

Associates
1. P Jenkins 15

NTP Member S McCambridge

Saturday 16/11/2013

Saturday 16/11/2013 Stroke Monthly Medal

A Grade Gross R Farley 77
Nett W Clear 66
Nett Runner Up S Cowen 67

B Grade Gross P Leonard 79
Nett J Grdas 59
Nett Runner Up M Lynch 63

C Grade Gross T Flanagan 90
Nett M Brazendale 62
Nett Runner Up R Mayne 64

NTP
4/13 J Grdas
6/15 J Parker
8/17 Wayne Clear

Super Pin J Parker

Balls to 66 K Shutlar R Lucas 65 R Goward 66

Monthly Medal Winner J Grdas

Wednesday 13/11/2013 Chicken Run

1. P Taylor 24
2. R Mayne 23 c/b
3. P McCallum 23
4. R Sewell 22
5. P McPherson 21
6. M Sproule 20 c/b

NTP

Member P Willis

Saturday 09/11/2013

Saturday 09/11/2013 Stableford

1. M Lynch 42
2. N Sculthorpe 38
3. Larry Mayne 37 c/b
4. J Grdas 37
5. T Flanagan 36
6. J turner 34 c/b

NTP
4/13 R Lucas
6/15 B adams
8/17 K Shutlar

Wednesday 06/11/13 Chicken Run

1. S Cooke 21 c/b
2. P Taylor 21
3. B Adams 21
4. D Ewart 20 c/b
5. T Flanagan 20
6. R Kent 19 c/b
Associates
1. F Harriss 19
2. M McDermott 18
NTP
Members R Kent
Assoc M McDermott

Saturday 02/11/2013

Saturday 02/11/2013 4 Person Ambrose

Gross R Harriss G Stirling S Gay M Briggs 61
Nett Winner P Mayne Larry Mayne R Mayne M Childs 52.4/8
Nett Runner Up J Turner P Willis K Shutlar D Parker 53 5/8
Nett 3rd T Flanagan P Sarossy B Adams N Sculthorpe 54 4/8

NTP
4/13 P Mayne
6/15 L Dean
8/17 P Shaw
Super Pin L Dean

Thursday 31/10/13 Stableford
1. J Woodroffe 39
2. D Clifford 38 c/b
3. M Bidgood 38
4. R Goward 37 c/b
5. D Stirling 37
6. R Wise 37

NTP
4/13 J Steele
6/15 Dale Potter
8/17 J Marschall

Balls to 36 P Shaw G Stirling

Wednesday 30/10/2013 Chicken Run

1. N Sculthorpe 21
2. I Richardswon 20
3. S White 19 c/b
4. T Flanagan 19
5. R Biedka 19
6. R mayne 19 c/b

Associates
1. Alison Salter 19
2. Sue Richjardson 18 c/b

NTP
Members R Mayne
Associates Sue Richardson

Wednesday 30/10/2013 Associates 4th Round Championships

Div 1 Gross Winner Sue Richardson 80
Gross Runner Up H McConnon 90
Nett Winner H McConnon 65
Nett Runner Up Sue Richardson 69
NTP Sue Richardson

Div 2 Gross Winner F Harriss 98
Gross Runner Up L Munnings 99
Nett Winner F Harriss 71
Nett Runner Up L Munnings 72
NTP F Harriss

72 Hole Championship Results

Div 2 Gross Winner L Munnings 407
Gross Runner Up F harriss 409
Nett Winner Ali J Salter 295
Nett Runner Up L Munnings 299

Div 1 Gross Winner Sue Richardson 325
Gross Runner Up Sal Richardson 373
Nett Winner Sue Richardson 281 c/b
Nett Runner Up Sal Richardson 281
Veternas Winner Sal Richardson 281
Least Putts Winner Sue Richardson
Best 9 Holes Overall P Corney 30.5

Club Champion Sue Richardson

Saturday 26/10/2013

Saturday 26/10/2013 4th Round Championships and Monthly Medal

A Grade Gross L Bricknell 72
Runner Up G Stirling 76
Nett R Farley 68 c/b
Nett Runner up M Childs 69 c/b
B Grade Gross N Sculthorpe 79
Runner Up S Gay 83
Nett J Steele 65
Nett Runner up S Cooke 66 c/b
C Grade Gross R Biedka 85
Runner Up T Flanagan 96 c/b
Nett M Brazendale 61
Nett Runner up R Mayne 70

NTP
4/13 M Childs
6/15 B Adams
8/17 S Cowen

Super Pin B Adams

Monthly Medal R Biedka 60

Overall Championship Results

A Grade Gross L Bricknell 293
Runner Up G Stirling 310
Nett G Stirling 278
Runner Up P Shaw 279
B Grade Gross J Steele 320
Runner Up S Calder 341
Nett J Steele 260
Runner Up S Calder 269
C Grade Gross R Biedka 375
Runner Up K Shutlar 382
Nett R Biedka 271 c/b
Runner Up R Mayne 271

Club Champion L Bricknell

Thursday 24th October 2013 Show Day 3 person ambrose

Gross Winners N Scu;thorpe B Adams S Cooke 62
Nett Winners M Brazendale G Kent J Wright 54 2/6
Nett Runner Up D Salter D Patmore J Aleese 56 5/6
Nett 3rd J Grdas J Steele P Shaw 56 5/6
Nett 4th K Shutlar M Lynch T Flanagan 57 3/6
Nett 5th J Marschall J Parker R Wagner 57 4/6
Nett 6th P Willis J Turner R Biedka 59 3/6
Nett 7th W Clear G Davis D Barnes 60 1/6
Nett 8th P Armstrong D Clifford R Farley 61

NTP
4/13 R Wagner
6/15 R Farley
8/17 R Wise

2nd shot 9th G Kent
2nd shot 18th G Kent

Super Pin R Wagner

Bradman award M Blinston R Wise Maurie Brazendale

Wednesday 23/10/2013 Chicken run

1. R Mayne 25
2. I Richardson 20c/b
3. K Shutlaqr 20
4. S Oakley 19 c/b
5. S White 19
6. G Thompson 18 c/b

Associates
1. P Corney 21
2. Sue Richardson 18 c/b

NTP
Members S Oakley
Associates Sue Richardson

Wednesday 23/10/2013 Associates 3rd Round Championships

Div 1 Gross Sue Richardson 78
Runner Up Sal Richardson 89 c/b
Nett Sal Richardson 66
Runner Up Sue Richardson 67

Div 2 Gross M McDermott 100
Runner Up L Munnings 101
Nett M McDermott 70
Runner Up L Munnings 74

NTP P Corney

Saturday 12/10/2013

Saturday 12/10/2013 2nd Round Championships

A Grade Gross L Bricknell 70
Gross R/up B Adams 77
Nett B Polanowski 68 c/b
Nett Runner Up S Cowen 71 c/b
B Grade Gross P Shaw 76
Gross Rup J Steele 81
Nett D Salter 64
Nett Runner Up S Calder 66
C Grade Gross R Biedka 94 c/b
Gross Rup T Flanagan 95
Nett R Mayne 65
Nett Runner Up Mark Brazendale 69

NTP
4/13 L Bricknell
6/15 M Childs
8/17 R Goodman

Super Pin D Salter

Thursday 09/10/13 Stableford
1. M Bidgood 42
2. R Biedka 37 c/b
3. G Brooomhall 37
4. T Martin 36 cd/b
5. J Marschall 36

NTP
4/13 L Dean
6/15 Larry Mayne
8/17 P Armstrong

Balls to 35 R Kent T Field K Shutlar

Wednesday 09/10/2013 Cjhicken Run

1. R Mayne 22
2. S Cooke 19
3. P Willis 18 c/b
4. R Biedka 18
5. P Taylor 18

Aswsociates
1. Sue Richardson 19
2. Sal Richardson 15 c/b

NTP
Members P Taylor
Associates Sue Richardson

Associates Championships

Div 1
Gross Winner Sue Richardson 79
Gross R/Up Sally Richardson 95
Nett Winner Sue Richardson 79-11-68
Nett R/Up Sally Richardson 95-23-72
NTP P Corney

Div 2
Gross Winner Frances Harriss 101
Gross R/Up Lyn Munnings 102
Nett Winner A J Salter
Nett R/Up F Harriss 101-27-74
NTP A J Salter

Pages

Subscribe to RSS - Results